تبیین کده

اینجا مکانی است برای درد دل، گفتگو، تعقل و گرفتن تصمیمی درست !

دوشنبه 22 مهر 1392

شعار مرگ بر امریکا

نویسنده: محمدرضا محمدزاده   طبقه بندی: سیاسی - اجتماعی، 


اخیراً تبلیغات بسیاری در جهت کنار گذاشتن و حتی تعطیل کردن شعار «مرگ بر امریکا» صورت گرفته است.البته انچه قابل ذکر است این مطلب است که شعار مرگ بر آمریکا بر ملت و یا حتی دولت امریکا برنمی گردد و صرفا مجاز از سیاستهای خصمانه و دشمنانه این کشور علیه مسلمانان ، شیعیان و بالاخص ایران اسلامی است.به گفته آیت ا.. خاتمی در نماز جمعه ، امریکا اگر در اول انقلاب و البته قبل از آن مار بود امروز افعی شده است!شاهد این مطلب را می توان با یک اندیشه آزاد و بدون تعصب در رفتار امریکا با کشورهای متفاوتی از عالم دید.حمایت و شرکت در جنایات سلفی های سوریه،حرکات تروریستی و تفرقه افکنانه در عراق،برنامه ریزی عملیات های تروریستی و حمله به روستاها در میان اعتراض مردم پاکستان،ایجاد نا امنی با بهانه ایجاد امنیت در افغانستان،اعمال سیاست کثیف دروغ آشکار در دموکراسی مطروحه خودش در بحرین و تلاش همه جانبه برای انجام هر چه  در هر جا می کند در ایران و هر جا بنگرید از میانمار تا آمریکای لاتین و افریقا و هر جایی  که صدای مخالفت با استعمار و البته ندای اسلام برخاسته است..ذیلاً برخی از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص این شعار به نقل از منبعی که ذکر شده است اورده می شود که امید است مورد استفاده قرار بگیرد:

شعار مرگ بر امریکا را کسی به ملت ایران یاد نداده است:

«... مسأله رابطه خصمانه میان ملّت ایران و امریكا، مال امریكاست. نمى‌توانند آن را به اروپا و كشورهاى دیگر سرایت دهند كه بگویند: اینها با همه مخالفند. نخیر؛ ملّت ایران با همه مخالف نیست. این‌طور مى‌خواهند وانمود كنند كه ملّت و دولت ایران، اصلاً حرف حساب سرشان نمى‌شود و با همه بدند! هرگز چنین نیست. اگر قرار است ما رژیمى را در دنیا پیدا كنیم كه با همه بد است و علیه همه توطئه مى‌كند، باز هم امریكاست. به امریكا مى‌آید كه بگوییم با همه بد است؛ چون هر جاى دنیا قدم مى‌گذارد، با پرخاشگرى و تكبّر و افزون‌طلبى و پررویى است. این حرف نه به ما، نه به نظام جمهورى اسلامى و نه به مردم ما نمى‌خورد. ما با همه بد نیستیم، با امریكا بَدیم؛ آن هم به این دلایل: امریكا علاوه بر این‌كه شانزده سال، علیه انقلاب اسلامى و پشتیبان رژیم گذشته بود، به بدترین شكل، نفوذ و دخالتِ یك دولت استكبارى در یك كشور را تجسّم داده بود و ضربه‌ها همه از سوى او وارد مى‌شد. اینها همه، دلیل كینه‌ها و عقده‌هاى این ملّت علیه امریكاست. اینها كه مقدّسات ما را به بازى گرفته بودند و علاوه بر همه ضربه‌ها، بعد از انقلاب در مقابل نجابت این ملّت و بزرگوارى و كرامت آن امام، با ملّت ایران و با انقلاب اسلامى و با جمهورى اسلامى، این‌گونه رفتار كردند، چه توقّعى دارند؟ از ملّت ما توقّع نوازش دارند؟ «مرگ بر امریكا» را كسى به ملّت ایران یاد نداد. از اعماق جان یكایك مردم برآمد كه: «مرگ بر امریكا». حال عدّه‌اى در گوشه و كنار پیدا مى‌شوند و مورد سؤال قرار مى‌دهند كه «چرا؟». چرا شما این «چرا» را به جایگاه خودش نمى‌برید؟ چرا نمى‌پرسید كه چرا رژیم امریكا با ملّت ایران،به جرم این‌كه خواسته است مستقل باشد، این همه كینه‌ورزى و دشمنى كرد و باز هم مى‌كند؟

 این، مطالب اوّلِ انقلاب بود كه عرض كردم. از آن روز تا این ساعت، رژیم امریكا پیوسته علیه ملّت ایران و انقلاب و جمهورى اسلامى و مسؤولین توطئه كرده است. یكى از سردمدارانِ دولتهاى قبلى‌شان شرم نكرد و گفت: «ملت ایران باید نابود شود». چقدر حماقت مى‌خواهد كه كسى چنین حرفى بزند؟! ولى اینها گفتند. این از دشمنى است. این از كثرت كینه است كه در حرفهایشان، در افواهشان و در چهره‌هایشان خود را نشان مى‌دهد. امروز هم راه افتاده‌اند و به دلّالى، این طرف و آن طرفِ دنیا - ژاپن و چین و كجا و كجا - مى‌روند و مى‌گویند با ایران روابط نداشته باشید! به شما چه؟! شما چه كاره دنیایید؟» (۱۳۷۳/۰۸/۱۱ - بیانات در دیدار جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان)

شعار «مرگ بر امریكا» دیگر امروز مخصوص ملت ما نیست:

«... امروز ملت‌ها از امریكا متنفّرند؛ بسیارى از دولت‌ها هم متنفّرند؛ منتها مصالح‌شان اجازه نمى‌دهد كه این نفرت را بر زبان بیاورند؛ اما نفرت آنها گاهى كمتر از ما هم نیست.

به جمهورى اسلامى اتهام نقض حقوق بشر مى‌زنند. این دیگر از آن لطیفه‌هاى خنده‌آورِ دوران است! امریكا شده است پرچمدار حقوق بشر! كدام امریكا؟ امریكاى هیروشیما، امریكاى گوانتانامو، امریكاى ابوغریب، امریكاى راه اندازنده‌ى جنگ و ناامنى در بسیارى از نقاط عالم، امریكاى سانسور در داخل خود كشور امریكا؛ ماجراى سانسور فكر و نوشته و بیان در امریكا، یكى از آن ماجراهاى بسیار مهم و جالب است كه مجالى نیست كه من الان به آن اشاره كنم.

اینها به ما مى‌گویند نقض حقوق بشر؛ اما خودشان بزرگترین ناقض حقوق بشرند! اگر امروز در دنیا - نمى‌گویم دنیاى اسلام، در سطح دنیا - یك همه‌پرسى انجام بگیرد، شك نكنید كه رئیس جمهور فعلى امریكا، در ردیف شارون و صدام و میلوسویچ به عنوان مجسمه‌هاى شرارت شناخته خواهند شد.

امروز امریكا تهدیدى براى صلح و امنیت جهانى است؛ لذا شعار «مرگ بر امریكا» دیگر امروز مخصوص ملت ما نیست. امروز در اكناف عالم شما مى‌بینید كه مجسمه‌ى رئیس جمهور امریكا را آتش مى‌زنند و شعار مرگ بر امریكا مى‌دهند. علت هم زیاده‌خواهى رژیم امریكا، استكبار رژیم امریكا، تكبر آنها، سلطه‌طلبى آنها و بازیچه‌ى صهیونیستها بودنِ آنهاست؛ حقیقتاً بازیچه‌ى صهیونیست‌هایند.» (۱۳۸۵/۰۱/۰۱ - بیانات در دیدار زائرین و مجاورین حرم مطهر رضوی)

در خود امریکا هم پرچمش را آتش زدند:

«... یك روز بود كه تنها در یك نقطه‌ى دنیا، پرچم امریكا سوزانده و شعار مرگ بر امریكا داده مى‌شد؛ اما شما امروز ببینید در چند نقطه دنیا پرچم امریكا سوزانده مى‌شود و شعار مرگ بر امریكا داده مى‌شود! در خود امریكا پرچم امریكا را آتش زدند؛ این پدیده‌ى مهمّى است. چه عاملى باعث این كار شد؟ آیا جز ایستادگى و استقامت یك ملت شجاع و مؤمن به اهداف و به راه خود توانست این موج را بتدریج سراسرى كند؟ این چیزها تدریجى است - دفعى نیست - و آثار آن را در بلند مدّت مى‌شود فهمید. بیست و چهار سال است كه ما با مشكلات دست و پنجه نرم مى‌كنیم؛ اما در تمام این مدت پیش رفتیم و در یك نقطه متوقّف نشدیم. كسانى‌كه سعى مى‌كنند دائم آیه‌ى یأس بخوانند و دلها را ناامید كنند، اگر دشمن و عامل دشمن نباشند، غافلند و به قضایا نگاه وسیع ندارند. ما وقتى به قضایا نگاه وسیع مى‌كنیم، مى‌بینیم امروز جمهورى اسلامى توانسته است در ملتهاى مسلمان بیدارى ایجاد كند. حالا عدّه‌اى در داخل كشور ما بیایند و شعار برگشتن امریكا را بدهند! این نشانه‌ى نهایت غفلت و ضعف و زبونى و ذلّت‌پذیرى در دلهاى خود اینها نیست؟ ما به فضل اسلام، قوى هستیم. ما باید قوّت خودمان را بشناسیم و از آن استفاده كنیم.» (۱۳۸۱/۱۲/۱۳ - بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری)

بعضی گمان می‌کنند که شعار «مرگ بر امریکا»ست که موجب تحریک دشمن است:

«... همین جاذبه‌ى نظام جمهورى اسلامى است كه دشمنان قدار جهانىِ جمهورى اسلامى را در مقابل آن به صف‌آرایى وادار مى‌كند و تا امروز وادار كرده است. بعضى تصور مى‌كنند ما دشمنان جهانى خود را تحریك كرده‌ایم كه بیایند با ما دشمنى كنند؛ بعضى خیال مى‌كنند شعار «مرگ بر امریكا» امریكا را تحریك مى‌كند كه نسبت به نظام اسلامى و ایران اسلامى دشمنى بورزد؛ این خطاست. دشمنىِ نظام مستكبر امریكایى و هر مستكبرى در دنیا با نظام اسلامى، به خاطر پرچم برافراشته‌ى عدالت است؛ به خاطر این است كه مى‌بیند با نام اسلام و با تعالیم والاى اسلام كشورى دارد به سمت رشد و توسعه و پیشرفت علمى و عملى حركت مى‌كند؛ مى‌داند كه این، جلوى نفوذ آنها را خواهد گرفت. آنها با هر كشورى كه خارج از قلمرو قدرت آنها به توسعه و پیشرفت علمى دست پیدا كند، مخالفند. آنها با هر كشورى كه در میدان علم و توسعه، به سمت رقابت با آنها حركت كند، مخالفند. آنها در مناطق مختلف عالم - كه از لحاظ منابع حیاتى و منابع اقتصادى و زیرزمینى، ثروتمند و غنى است - منافع خودشان را دنبال مى‌كنند و در پى این هستند كه ظالمانه و مستكبرانه بر این كشورها پنجه بیفكنند و با قدرت زور و زر و تزویرِ خودشان بتوانند این منابع را در اختیار بگیرند. آنها براى مردم این كشور و كشورهاى این منطقه‌ى از عالم حق حیات قائل نیستند؛ چه برسد به این‌كه اجازه داده شود این ملتها با اراده‌ى خودشان نظامى را تشكیل دهند، حكومتى را سر كار بیاورند، رئیس‌جمهورى را انتخاب كنند، دولتى را بیارایند، قوانینى را تصویب كنند، راهى را طى كنند و ابتكارهایى به‌خرج دهند. دشمنى امریكا و استكبار با ایران اسلامى به‌خاطر این حركت قدرتمندانه‌ى مردمى است؛ چون ایمان مردم، علاقه‌ى مردم به استقلال، و اطمینان به نفس مردم، به ضرر آنهاست. آنها مى‌خواهند كشور ما را همیشه وابسته نگه دارند. آنها مى‌خواهند از لحاظ فرهنگى، اقتصادى و سیاسى كشورهاى این منطقه را وابسته‌ى به خودشان نگه دارند. وقتى كشورى مستقل است، وقتى اطمینان به نفس دارد و با اعتماد به خود، در راهى كه او را به سمت اهداف والا مى‌رساند، حركت مى‌كند، طبعاً اینها ناراضى مى‌شوند. نارضایى دشمنان جهانى ما به این خاطر است. آنها وقتى راضى مى‌شوند كه ملت ایران اختیار دین و دنیا و فرهنگ و اقتصاد خود را یكسره به آنها بسپارد. ملت ایران امروز بیدار شده است و زیر بار چنین زورگویى‌ها و قلدرى‌هایى نمى‌رود.» (۱۳۸۴/۰۲/۱۸ - ‌بیانات در دیدار مردم شهرستان رفسنجان‌)

منبع : http://www.x-shobhe.com

نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic