تبیین کده

اینجا مکانی است برای درد دل، گفتگو، تعقل و گرفتن تصمیمی درست !


عرض سلام خدمت تمامی دوستان علی الخصوص اونایی که نظر میدن!

با توجه به درخواست یکی از دوستان عزیز مبنی بر اینکه در رابطه با راه های جلوگیری از استمنا مطلبی گذاشته شود ، به عرض دوستان می رسانم که مطالب پیشین هم حاوی راه هایی برای جلوگیری بوده اما طی این مطلب راه های دیگری به اطلاع می رسد.امیدوارم مفید باشد و لازم است  بدانیم که خواستن و تلاش واستقامت مهمترین عامل موفقیت است.

لازم به ذکر است دو مطلب از سایت پاسخگو که حاوی سوال و جواب است ارائه می شود.جواب یک سوال کمی طولانی است اما مطالب جالب و کاربردی را شامل می شود . توصیه میکنم وقت گذاشته و مطالعه شود.در ادامه مطلب می توانید این دو سوال و جواب آنها را مطالعه بفرمایید.در آینده مطالب بیشتری در این رابطه خواهم گذاشت.انشا ا.. .یاحق

مطلب دیگری با عنوان پیامدهای خود ارضایی در اینجا قابل مشاهده است.

دو سوال و دو جواب :

سوال 1- سلام ببخشید برای جلوگیری از خودانزالی باید چه کنیم؟
پاسخ:

با سلام و عرض تبریک فرا رسیدن سال نو و سپاس از ارتباطتان با این مرکز
برای جلو گیری از استمناء و یا خود ارضائی در مرحله اول به گناه و ضررهایی كه استمناء دارد فكر كنید.
استمناء یا خود ارضایی، شرعا حرام و از گناهان بزرگ حساب می شود، و کسی که مرتکب عمل استمناء گردد مستحق عذاب جهنم می باشد.
امام صادق(ع) فرمود: "خداوند با نظر رحمت به استمنا کننده نمی‌نگرد". (1)
استمناء و خود ارضائی در حقیقت یک نوع بیماری است که ضرر و زیان زیادی به انسان وارد می کند. از جمله:

1. پیامدهای جسمانی:
ضعف چشم و بینایی، تحلیل رفتن قوای جسمانی، عقیم شدن و ناتوانی در تولید مثل، پیری زودرس، ضعف مفاصل، لرزش دست، زشتی چهره و از بین رفتن طراوت صورت.
2. پیامدهای روحی و روانی:
ضعف حافظه و حواس‏پرتی، اضطراب، منزوی شدن و گوشه‏گیری، افسردگی، بی‏نشاطی و لذت نبردن از زندگی، پرخاشگری و بداخلاقی و تندخویی، كسالت دائمی، ضعف اراده.
3. عوارض اجتماعی:
ناسازگاری خانوادگی، بی‏میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانی در ارتباط با جنس مخالف و همسر، بی‏غیرت شدن، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزت، پاكی، شرافت و جایگاه اجتماعی، دیر ازدواج كردن و لذت نبردن از زندگی مشترك. (2)
با توجه به حرمت خود ارضائی و پیامد های منفی آن لازم است که برای ترک آن حتما چاره اندیشی نمائید.


در مرحله بعد برای جلو گیری از استمناء اراده و ایمان خود را قوی كنید و سعی كنید زمینه ازدواج خود را فراهم كنید و علاوه براین امور، به موارد زیر نیز عمل كنید:

1- از دیدن مناظر شهوت انگیز و مطالعه کردن مطالبی که سبب تحریک شهوت می شود و فکر کردن به این امور خودا داری کنید و هم چنین از نگاه به نامحرم جدا خود داری کنید
2- وقت خود را با مطالعه کردن مطالب علمی ، هنری و امثال سپری کنید و براى تخلیه انرژى زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش كنید،
3- از تنها ماندن خود داری کنید و سعی کنید همیشه در جمع باشید
4-از پوشیدن لباس های تنگ و تحریک کننده خود داری کنید
5- در مجالس موعظه و نصیحت و مجالس مصیبت داری شرکت کنید و هم چنین در مساجد در نماز جماعت شرکت کنید ، قرآن زیاد بخوانید و ازخداوند هم بخواهید شما را کمک نماید.
6- هر وقت غریزه جنسی بر شما غلبه کرد ، مرگ و عالم پس از آن را یاد کنید و همیشه در یاد مرگ و مردن باشید و قیامت باشید، یاد مرگ ریشه شهوات را قطع می کند
7- به عاقبت استمناء فکر کنید که موجب بدبختی انسان در دنیا و آخرت می‌گردد به ضررهای آن در زندگی دنیا و شرمساری و استحقاق عذاب آن در آخرت فکر کنید.
8- از خوردن مواد غذایى محرك مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم‏مرغ و غذاهاى چرب اجتناب و یا به حداقل اكتفا نمایید.
9- از نگاه كردن و دست‏ورزى به اندام جنسى خود پرهیز كنید.
10- به محض لغزش فوراً توبه كنید و سعى كنید كه دیگر تكرار نشود.
11- ذكر: «لاحول و لا قوة الا باللَّه» را زیاد برزبان جارى سازید.
12- روزه مستحبى بگیرید و اگر قادر نیستید، روزه تربیتى بگیرید یعنى به كمترین مقدار غذا وكم‏حجم‏ترین نوع غذاها اكتفا كنید و وعده غذایى خود را كم كنید.

سعى در پایبندى به دستورالعملها یی که بیان شد مفید است، لذا تلاش كنید كه كاملاً دقیق و صحیح به آنها عمل كنید و مهم تر از همه اراده و تصمیم جدّی خود انسان است.و اگر انسان اراده جدی داشته باشد در انجام یا ترك هركاری و ترك هرگناهی موفق می شود.
پی نوشت:
1. وسایل الشیعه، ج 14، ص 268.
2. آیت الله دستغیب، گناهان کبیره، ج2، بحث استمناء ص 332.


سوال 2- من به مدت ۲۰سال است که مرتکب عمل شنیع استمنا میشوم عاجزانه خواهش میکنم مرا یاری کنید تا ترک کنم.وگرنه خود کشی میکنم.

سلام.دیگه بریدم.خسته شدم از بس که ترک کردم و ترکم رو شکستم.دانشجوی ترم دوم کارشناسی ارشد هستم.فکر کنم از حدود هفت سالگی این عمل زشت رو مرتکب میشم.حداقل هفته ای دو بار ولی دیگه خسته شدم.خواهش میکنم کمکم کنید.من نماز میخونم روزه میگیرم.در جلسات قران شرکت میکنم .اما این عمل رو هم انجام میدم.نمیدونم چطور ترک کنم.چونکه دانشجو هستم وشاغل نیستم نمیتونم ازدواج کنم.به هیج وجه.فقط میخام ترک کنم

پاسخ: 

با عرض سلام و با تشكر از ارتباطتان با این مرکز
از نظر شرعی، خود ارضایی و استمناء حرام است و علاوه بر اینكه حرام است و عقوبت اخروی دارد، در این دنیا نیز مخصوصا وقتی كه به صورت عادت درمی آید آسیبهای زیادی به انسان وارد می كند، كه البته به نظر می رسد كه آسیب های روانی آن جدی تر و مشكل ساز تر است. پیگیری جدی شما برای ترك این عادت، بیشتر از دانستن آسیب های آن به درد شما می خورد. شما باید به دنبال ترك این عادت باشید.

استمناء مشكلی است كه خیلی از جوانها با آن روبرو هستند، یعنی تحریك جنسی زیاد به واسطه محركهای جنسی ای كه در جامعه وجود دارند و در عین حال عدم امكان ارضای صحیح آن. راه حل اساسی آن ازدواج به موقع است. اگر ازدواج به موقع صورت بگیرد میزان فشارهای جنسی كم خواهد شد و جوانان می توانند از راه صحیح خود را ارضاء كنند. اما اگر امكان ازدواج برای شما وجود ندارد باید كاری كنید كه میزان تحریكات جنسی شما كم شود به عبارت دیگر باید مراقب خودتان باشید وگرنه مثل گذشته با این مشكل روبرو خواهید بود. میزان ابتلاء شما به استمناء با میزان تحریك پذیری شما رابطه مستقیم دارد. یکی از بهترین روش های کنترل خودارضایی و همچنین کاهش میل جنسی، پرهیز از محرک های دیداری و ادراکی و دور شدن از موقعیت‌های مرتبط با احساس جنسی است، مثلا از دیدن مناظر و عکس ها و فیلم های جنسی خود داری کنید، منظورم پرهیز از چشم چرانی در همه ابعاد آن است، بدون آن هیچ یک از اقدامات درمانی از تضمین کافی برخوردار نیست، چون وقتی که تحریک جنسی صورت بگیرد، جلوگیری از آن، کار مشکلی است.
خود را دست كم نگیرید و عزت نفس داشته باشید و خود را بزرگتر از آن بدانید كه در مقابل این عمل زشت ذلیل شوید، لذا با قاطعیت به دنبال درمان باشید. در اینجا به طور مختصر نكاتی را كه برای ترك استمناء، دانستن آنها لازم است بیان می كنیم:

* اولین مطلب مهمی که باید به آن توجه شود این است که برای ترك این عادت هیچ وقت دیر نیست. این عمل با تمام آثار بدی که دارد قابل درمان است و به گواه متخصصان، بیشتر آثار شومی که بواسطه آن بوجود آمده است در مدت نسبتا کوتاهی پس از قطع آن بر طرف می شود، زیرا که نشاط و نیروی جوانی می تواند بیشتر ضایعات گذشته را جبران کند، پس جای نگرانی نیست. با ترك این عمل، آثار منفی روانشناختی آن از بین خواهد رفت و جای خود را به عزت نفس و اعتماد نفس و احساس خوب پاك شدن می دهد.

* مسئله دیگری که باید به آن دقت شود این است که هیچ وقت یاس و ناامیدی را به خود نباید راه داد. بنابر این نخستین و لازم ترین موضوعی که باید به آن توجه داشت امکان ترک سریع این عادت و نجات از عواقب آن است. باید از گذشته خود پشیمان شده و توبه كنید. بعد از توبه سعی در پاك كردن تمام خاطرات گذشته داشته باشید، مثل اینكه اصلا تجاربی در این زمینه نداشته اید. از طرف دیگر با پرهیز از سرزنش كردن خود و احساس گناه و مبارزه با افكار نگران كننده، سعی كنید وضع روحی خوبی را برای خودتان ایجاد كنید.

* همه متخصصان معتقدند برای ترک هر نوع عادت، قبل از هر چیز اراده و تصمیم لازم است و این موضوع را اصلا نباید دست کم گرفت. البته ممکن است که خیلی از جوانان این گونه برداشت کنند که ما قادر به تصمیم نیستیم و اراده از ما سلب شده است و بارها شکست خورده ایم، ولی مسئله اینجاست که شما همین مقدار اراده دارید که درجائی که شرایط آن نیست این کار را انجام ندهید و همین مقدار اراده کفایت می کند. و اگر بارها تصمیم گرفتید و شکست خوردید باید توجه داشته باشید که شکست مقدمه پیروزی است. به ما دستور دادهشده است كه مدام تصمیم قاطع بگیریم ولو اینکه نقض شود و تصمیم خود را بشکنیم، دو مرتبه، سه مرتبه و ..... باید سعی خود را بكنیم، بالاخره موفق می شویم.

* اگر موفق به ترك این عمل (هر چند برای چند روز) شدید باید مواظب باشید كه دوباره به آن برنگردید، اما اگر از دستتان در رفت و دوباره مرتكب شدید این مطلب را از نظر دور ندارید كه بازگشت و ارتكاب ناخواسته عمل جزیی از فرایند ترك محسوب می شود. پس با كوچكترین بازگشت همه چیز را از دست رفته ندانید، بلكه با توبه دوباره از عمل، با تصمیم قاطع خود را وارد مرحله ترك دیگری كنید. در صورت ارتكاب دوباره به جای یاس و ناامیدی كه مطلوب شیطان است این نكته را به خود گوشزد نمایید كه فرصت جبران آن وجود دارد و بار دیگر مصمم تر و جدی تر از گذشته به فرآیند ترك خود برگشت نمایید.

* یك نكته مهم این است كه ترك همه عادات، به صورت تدریجی، راحت تر و امكان پذیر تر است. مثلا كسی كه ماهی چهار بار این عمل را انجام می دهد، به راحتی می تواند آن را به ماهی سه بار تقلیل دهد، و همین طور ادامه دهد تا به ترك كلی این عمل موفق شود. اگر نمی توانید که یکباره این کار را ترک کنید، حتما از روش ترک تدریجی استفاده کنید.

* وجود اضطراب به عنوان یک عامل تقویت کننده و نگهدارنده عادت ناپسند خودارضایی مطرح است. استفاده از روش هایی مانند تن آرمیدگی (ریلکسیشن) و متوقف ساختن افکار اضطرابی می‌تواند به شما کمک کند تا از میزان خودارضایی کاسته شود و به تدریج قطع گردد. اما ضرورت متوقف ساختن اضطراب به هر نحو ممکن ما را ملزم می‌سازد که اگر بیش از اندازه بود و نشانه‌های بدنی مانند: لرزش دست و پا، یخ کردگی، داغ شدن ناگهانی بدن و احساس گر گرفتگی، افزایش ضربان قلب و احساس کوبیدن قلب و جز آن را نشان داد، باید به روانپزشک مراجعه نمود و با دریافت دارو این نشانه‌ها را متوقف سازید.
اما برای برطرف نمودن اضطراب در صورتی که دارای این شاخصه‌ها نباشد یا بسیار خفیف باشد، می‌توانید از روش‌ مکمل درمانی مانند «تن‌آرمیدگی» ( ریلكسیشن) و «تنظیم صحیح تنفس» استفاده نمایید. می‌توانید برای اجرای تن آرمیدگی بدن تان را به شانزده گروه عضلانی( نوک انگشت تا مچ دست؛ مچ تا انتهای آرنج ؛ بازو تا کتف؛ در هر دست؛ نوک انگشتان پا تا مچ پا، عضلات ساق پا، ران تا کشاله ران؛ عضلات پیشانی، به علاوه عضلات کاسه سر؛ عضلات صورت و فک؛ عضلات گردن و سینه؛ مجموعه عضلات شکم) تقسیم نموده و هر یک از آن ها را به طور جداگانه برای مدت 7 ثانیه با شمارش معکوس به طور نسبی منقبض نموده ، سپس ظرف مدت 3 شماره آن را رها سازید. بعد بر احساس خوشایند در نتیجه مقایسه بین حالت گرفتگی و انقباض و حالت رها شدگی متمرکز شوید و به یک احساس خوشایند برسید.

* احساس گناه افراطی (نه طبیعی) موجب فزونی سطح اضطراب در شما می گردد و افزایش اضطراب ناخواسته تمایل شما به انجام این عمل را تشدید می نماید. پس به جای احساس گناه افراطی كه ثمره ای جز تشدید روحیات افسرده وار و تضعیف عزت نفس و اعتماد به نفس در شما ندارد به القای روح امید در خود بپردازید.

* از تلقین منفی به خود و توجیهات بی مبنا و هم چنین بزرگنمایی شكست های گذشته به شدت پرهیز نمایید. تلقین مثبت و خوشبینی سهم به سزایی در ترك تدریجی این عمل دارد. به جای تلقین های منفی به تلقین مثبت بپردازید و مطمئن باشید كه اگر تلاش كنید می توانید این عمل را ترك كنید، همانطور كه افراد زیادی توانسته اند این عمل را ترك كنند.

* یکی از راههای ترک خود ارضایی، استفاده از روش های تغییر فکر و توقف افکار مبتنی بر تصاویر جنسی است که می‌تواند احساسی خوشایند در فرد ایجاد نماید. هر چند با انجام روش‌های تن‌آرمیدگی می‌توان تا حدّ زیادی از ادامه این روند کاست، اما در درمان، به آن نیز بسنده نمی‌شود . به فرد مبتلا یاد می‌دهند که چگونه با شمارش 1، 2، 3، به خودش با صدای بلند فرمان بس! داده و فکر خود را که شامل تصاویر جنسی متوقف سازد. این روش ظاهراً ساده کاملاً اثربخش بودن خود را اثبات نموده است . یکی از روش های جالب و کوتاه توقف فکر محسوب می‌گردد. فرد پس از مدتی در نهایت قادر می‌شود تا با یک صدای نجوای درونی به افکار نامتناسب خود پایان دهد.

* پرهیز از تنهائی: این گونه افراد باید بدون هیچ قید و شرطی از تنهائی بپرهیزند و بشدت از آن دوری کنند و هرگز تنها نباشند، در خانه تنها نمانند، شب در اتاق تنها نخوابند ، تنها برای مطالعه و یا کار دیگری به نقاط خلوت نروند و به محض این که در محیطی احساس تنهائی کردند از این محیط بیرون روند . و اگر نخستین تحریکی متوجه انان شد بلافاصله خود را سرگرم کار دیگری کنند.

* پرهیز کامل از معاشرت با افراد فاسد: از معاشرت با افراد منحرف و مبتلا به این عادت در همه اوقات مخصوصا دوران مبارزه با استمناء باید به طور مطلق دوری جست. نقش معاشران بد و فاسد در ابتلای به این انحراف و ادامه آن بسیار مهم است.
* ورزش: ورزش مقدار زیادی از انرژی های زاید فکری و بدنی را آزاد میكند به همین دلیل برای جلوگیری از تحریکات جنسی برنامه ورزشی بسیار مهم است. افراد معتاد به این عمل معمولا آدمهای کم تحرکی هستند که همین عوامل تحریک جنسی را در آنها تشدید می کنند که راه مبارزه با آن ورزش است.

* هر صحنه ای که شما را تحریک می کند آن صحنه را ترک کنید هر کاری که شما را به فکر این کار بیندازد آن کار را سریع ترک كنید.
* از صحبت کردن در مورد مسایل شهوت انگیز دوری کنید.
* از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
* از خیال پردازی دوری کنید و سعی کنید همیشه مشغول به کارهای مفید باشید. (مطالعه کتابهای غیر محرك، ورزش سنگین و ...) و به یاد داشته باشید بیکاری مسأله ای است که اگر از آن دوری نکنید، ممکن است شما را به هر چیزی وادارد. از به یاد آوردن لحظاتی که استمنا می كنید و همچنین تصاویر شهوت انگیزی که دیده اید، خودداری کنید..

* از نگاه کردن به بدن عریان خود نیز اجتناب کنید.
* انجام واجبات دینی و حضور در جمع های مذهبی كمك زیادی در بهبود روحیه شما دارد و اراده و ایمان شما را قوی می كند و به شما نیرو می دهد. اگر بتوانید نمازهایتان را در مسجد بخوانید و در جمع های مذهبی حضور داشته باشید تاثیر بسیار زیادی را در خود احساس خواهید كرد، اما اینها به تنهایی كافی نیستند و باید توصیه های دیگر را هم عمل كنید.

منبع : http://pasokhgoo.ir

نظرات() 
سه شنبه 17 اسفند 1395 02:12 ق.ظ
سلام من دیگه خسته شدم میخواهم ترک کنم
محمد
جمعه 6 اسفند 1395 09:24 ب.ظ
سلام من ۴۲ روز بود که ترک کرده بودم ولی امروز با این کار را انجام دادم لطفا راهنماییم کنید
پاسخ محمدرضا محمدزاده : سلام.ببخشید بابت تاخیر در پاسخ.مطالب وبلاگ و مطالب دیگه رو از سایت های معتبر تر مطالعه کنید.این آگاهی مفید خواهد بود.یاحق
پنجشنبه 30 دی 1395 04:28 ب.ظ
من بعضی وقت ها به خدا اعتقاد ندارم و چند سال این کار رو هفته ای سه بار انجام می دهم و حالا می خواهم ترک کنم یک روش اساسی می خواهم بگید
پاسخ محمدرضا محمدزاده : سلام.مطالب و نظرات رو مطالعه کنید.ممنون
جمعه 23 مهر 1395 08:03 ب.ظ
خیلی وقته این کار را میکنم احساس افسردگی.سردرد.بی اعصاب و..... شدم باید چیکار کنم
پاسخ محمدرضا محمدزاده : سلام.به زودی ان اشاالله مطلب متفاوت خواهم نگاشت.تا اون موقع به دوستی نگته کنید که در 15 ساگی دچار عوارض شده و نظرات دوستان رو بخوانید.اگر شد به یک دکتر کارکشته روانشناس مراجعه کنید.اگر یک روانشناس اسلامی پیدا کنید بهتر خواهد بود.مطالعه کنید و بیماری رو بشناسید.آگاهی به شما کمک خواهد کرد.و تصمیم به ترک بگیرید.هر چه دیر تر بدتر..مواظب خودتون باشید.یاحق
چهارشنبه 21 مهر 1395 06:25 ب.ظ
من 15 سالمه چند ساله دارم این کار را میکنم و بعضی وقت ها دستم میلرزه میترسم و بعصی وقت ها چشمم درد میکنه و 2 ماهی میشه احساس افسردگی میکنم
پاسخ محمدرضا محمدزاده : سلام.مراقب باشید.اگه در این سن دچار این عوارض شدید به شدت پرهیز کنید.خطرات بزرگی در کمین شماست.می ترسم بعدا مثال این وبلاگ بشید...بگیم خدای ناکرده کسی داشتیم که قبل بیست سالگی کور شده...یا به شدت از لحاظ جسمی و روحی آسیب دیده..من نگران شما هستم.فقط به این مسئله فکر کنید.خدا یه نعمات رایگانی به ما داده.چشم...نعمتیه که حتی فکر نداشتنش هم انسان رو بیچاره می کنه.خواهش می کنم مواظب خودتون باشید.خواهش می کنم ترک کنید.بهتریم راه ترک یه تعهد همیشگی و مردانه است.به دل و دست خودتون بگید بهتون رحم کنن.همه راه حل هایی که متخصصین میدن خوبه اما هیچ کدومش اگر یه قصد جدی و آگاهانه پشتش نباشه دردی رو دوا نمی کنه.برای شما داره دیر میشه.شما رو به خدا ترک کنید.شما رو به خدا ترک کنید.به فکر مرض هایی باشید که با این روش به زودی بیچارتون خداهد کرد و در به در بیمارستان ها و تخت های اون خداهید شد.قدردان خدا باشید که امروز آگاهتون کرد و ترکش کنید.ترکش کنید برای همیشه و قدرت خودتون رو بهش نشون بدید.بهش نشون بدید که در برابر عزم شما عددی نیست.بهش عقلانیت تون رو نشون بدید.خواهش می کنم به داد خودتون برسید.براتون به شدت غصه خوردم.براتون دعا می کنم و همین الان صدقه ای نذر کردم.شما رو به ماه محرم ترک کنید....خداحافظتون
چهارشنبه 21 مهر 1395 04:44 ب.ظ
سلام من 15 سالمه فکر خیلی وقته این کار بد را میکنم و از خودم خجالت میکشم من همیشه سرم درد میکنه دستم میلرضه و 2 ماهی میشه احساس افسردگی میکنم باید چیکار کنم
چهارشنبه 21 مهر 1395 04:43 ب.ظ
سلام من 15 سالمه فکر خیلی وقته این کار بد را میکنم و از خودم خجالت میکشم من همیشه سرم درد میکنه دستم میلرضه و 2 ماهی میشه احساس افسردگی میکنم باید چیکار کنم
پاسخ محمدرضا محمدزاده : سلام.مراقب باشید.اگه در این سن دچار این عوارض شدید به شدت پرهیز کنید.خطرات بزرگی در کمین شماست.می ترسم بعدا مثال این وبلاگ بشید...بگیم خدای ناکرده کسی داشتیم که قبل بیست سالگی کور شده...یا به شدت از لحاظ جسمی و روحی آسیب دیده..من نگران شما هستم.فقط به این مسئله فکر کنید.خدا یه نعمات رایگانی به ما داده.چشم...نعمتیه که حتی فکر نداشتنش هم انسان رو بیچاره می کنه.خواهش می کنم مواظب خودتون باشید.خواهش می کنم ترک کنید.بهتریم راه ترک یه تعهد همیشگی و مردانه است.به دل و دست خودتون بگید بهتون رحم کنن.همه راه حل هایی که متخصصین میدن خوبه اما هیچ کدومش اگر یه قصد جدی و آگاهانه پشتش نباشه دردی رو دوا نمی کنه.برای شما داره دیر میشه.شما رو به خدا ترک کنید.شما رو به خدا ترک کنید.به فکر مرض هایی باشید که با این روش به زودی بیچارتون خداهد کرد و در به در بیمارستان ها و تخت های اون خداهید شد.قدردان خدا باشید که امروز آگاهتون کرد و ترکش کنید.ترکش کنید برای همیشه و قدرت خودتون رو بهش نشون بدید.بهش نشون بدید که در برابر عزم شما عددی نیست.بهش عقلانیت تون رو نشون بدید.خواهش می کنم به داد خودتون برسید.براتون به شدت غصه خوردم.براتون دعا می کنم و همین الان صدقه ای نذر کردم.شما رو به ماه محرم ترک کنید....خداحافظتون
سمیر
جمعه 5 شهریور 1395 12:04 ق.ظ
تشکر میکنم از همه رهنمایی تون من از همین حالا تصمیم خود را گرفتم که دیگر این عمل بد را انجام ندهم و هم چنان می خواهم ازدواج کنم.
پاسخ محمدرضا محمدزاده : فقط یک نکته!
در حال بیماری ازدوا نکنی رفیق!
چون زندگیت رو هم بیمار می کنی!
اول تمام تلاشت رو واسه ترکش بکن.وقتی که فهمیدی داری به سمت ترک حرکت می کنی و در توانت هست که تمومش کنی اون موقع می تونی به خودت یه پاداش و تقویت کننده بدی و ازدواج کنی.یعنی ازدواج دارو نیست!
حواست باشه داداش گل.
یاحق
سمیر
جمعه 5 شهریور 1395 12:02 ق.ظ
تشکر میکنم از همه رهنمایی تون من از همین حالا تصمیم خود را گرفتم که دیگر این عمل بد را انجام ندهم و هم چنان می خواهم ازدواج کنم.
پاسخ محمدرضا محمدزاده : سلام.

ببخشید بابت تاخیر در پاسخ.بنده سرم شلوغه و کم به وبلاگم سر می زنم.

فقط یک نکته!
در حال بیماری ازدواج نکنید!
چون زندگیتون رو هم بیمار می کنید!
اول تمام تلاشتون رو واسه ترکش بکنید.وقتی که فهمیدید داری به سمت ترک حرکت می کنید و در توانتون هست که تمومش کنید اون موقع می تونید به خودتون یه پاداش و تقویت کننده بدید و ازدواج کنید.یعنی ازدواج دارو نیست!
حواستون باشه .
یاحق
جمعه 5 شهریور 1395 12:00 ق.ظ
تشکر میکنم از همه رهنمایی تون من از همین حالا تصمیم خود را گرفتم که دیگر این عمل بد را انجام ندهم و هم چنان می خواهم ازدواج کنم.
پنجشنبه 4 شهریور 1395 11:59 ب.ظ
تشکر میکنم از همه رهنمایی تون من از همین حالا تصمیم خود را گرفتم که دیگر این عمل بد را انجام ندهم و هم چنان می خواهم ازدواج کنم.
محمد علی
شنبه 23 مرداد 1395 03:10 ق.ظ
من هر دفعه که اینکارو میکنم سعی میکنم بعدش توبه کنم و از خدا معذرت خواهی کنم.ولی دیگه روم نمیشه واقعا از خدا هم معذرت خواهی بکنم.چه کنم؟
پاسخ محمدرضا محمدزاده : باید پشت کار داشت.این عمل واقعا اعتیاد آوره.از خودتون شکست نخورید!شما می تونید.
صد بار اگر توبه شکستی باز آ !
با خودتون شرط کنید که کلا ترک کنید ولی در مرحله بعد قول بدید که بازگشت به عمل در هر دفعه از قبل بازگشت بیشتر طول بکشه!
هر چند بهترین راهش ترک فوری هستش و نا امید نشدن و دوباره تلاش کردن.
نا گفته نماند که به شدت از دیدن صحنه های تحریک کننده بپرهیزید...
یا حق
امیر
دوشنبه 21 تیر 1395 03:04 ق.ظ
سلام. خیلی ممنونم از راهنماییهاتون. من میتونم میتونم میتونم شعار مرگ بر جلق. امیدوارم شما رو تو فردوس ببینم
سعید
یکشنبه 2 خرداد 1395 04:30 ب.ظ
سلام من شونزده سالمه و تقریبا هر روزتهنام و اینکارو. انجام میدم دیگ دارم روانی میشم هر روز میخام ندم ولی نمیش کمکم کنید دعا کنید تورو خدا
پاسخ محمدرضا محمدزاده : از خدا کمک بگیر.یادت باشه هر روز جلو چشم امام زمان و اولیاالله داری این کارو می کنی.جایی خوندم که یکی از عرفا هنگام رفتن برای قضای حاجت(توالت) خجالت می کشید!البته شما برای اون کار خجالت نکش ولی واقعیت داره که محیط ما از اعمال ما تاثیر می گیره.حواست باشه داداشم
یا حق
امید
جمعه 31 اردیبهشت 1395 06:52 ب.ظ
سلام,من این عمل زشت رو چند سالی هست دنبالو راه حلشم,قبلا این عمل رو انجام میدادم زیاد ناراحت نبودم ولی الان با دانستن عوارض ان و از لحاظ دینی که هر بار اون کارو میکنم انگار امام زمانم رو میزنم خیلی ناراحت میشم وقتی اون کارو میکنم.میخواستم بدونم من هر موقع فکرش تو سرم میاد سریع راه های جلوگیری از اون رو تو اینترنت سرچ میکنم.
ایا تاثیر داره؟جواب بدید!
الان یک روز گذشته و تصمیم قاطعانه گرفتم.
پاسخ محمدرضا محمدزاده : سلام.
قطعا موثره.اولین مرحله در عمل، علمه به اونه!شما هر چه برای انجام یک عمل راه های بیشتری بلد باشید درصد احتمال انجام اون کار توسط شما بیشتره!یه مثال ساده!شما تو فوتبال وقتی توپ دست تونه می رسید به مدافع که می خواید دریبلش کنید!دیدید برخی وقتا از ترس توپ رو پاس میدید!اگه گفتید چرا؟چون با اون تکنیکی که دارید و با وضعی که دفاع مقابل شما داره امکان عبور رو نمی بینید.البته تنوع بیشتر اعتماد به نفس شما رو هم بیشتر می کنه و از عبور می کنید.یعنی با توجه به شرایط تون در لحظه، بهتر امکان انتخاب دارید.پس توکل کن ویه یاعلی بگو و ازش رد شو!آفرین به تو.
یاحق
یاحق
سجاد
سه شنبه 7 اردیبهشت 1395 04:31 ق.ظ
سلام از همین لحظه تصمیم گرفتم این کار رونکنم وبه خودم و خدا قول میدم که ریگه انجام ندم من به خدا ایمان دارم که بتونه کمکم که خواهش میکنم برام دعا کنید
پاسخ محمدرضا محمدزاده : سلام.
امروز عید غدیره.ان شالله به حق علی بتونید.
یا حق
amin
سه شنبه 31 فروردین 1395 12:03 ق.ظ
سلام من از سن 8 سالگی به این مرض وابسته شدم و خیلی کوشش کردم کخ رها کنم ولی نتونستم خواهش میکنم کمکم کنید
حمید
دوشنبه 30 فروردین 1395 09:44 ب.ظ
سلام.من چهار ساله که گرفتار این کار زشت شدهام.هر کاری میکنم ترکش کنم نمیشه .بدنم از فرم افتاده .دیگه نمیتونم درست کار کنم..هر وقت تنها میشم دیگه نمیتونم جلوی خودمو بگیرم ۲۲سالمه.کمکم کنین .نگاه کردن به فیلم مبتذل روی این کار زشتم خیلی تاثیر داشته شرایط ازدواج ندارم
رامین
یکشنبه 15 فروردین 1395 03:09 ب.ظ
مهمترین و موثرترین روش اول خوردن غذای کم طوری که بصورت خیلی کم احساس گرسنگی کنی و بعدش ورزش روزانه
رضا
چهارشنبه 4 فروردین 1395 12:00 ب.ظ
سلام لطفاً جهت ترک استمناء قرص و دارو معرفی کنید این چیزای که شما می گید انجامش سخته فقط دارو لطفاً معرفی کنید
یکشنبه 16 اسفند 1394 04:35 ب.ظ
قرص ىا دارویی که شهوت از بىن هست اگه هست چه عوارض داره ارزش استفاده داره
hemed
جمعه 7 اسفند 1394 10:52 ق.ظ
سلام من جوان ۲۷ ساله وقتی شرایط ازدواج رو ندارم و از طرفی وقتی پا تو خیابون میزارم و این همه خانم رنگارنگ رو میبینم و دلم میخواد چطور باید خودمو خلاص کنم. میگی نبین ؟؟؟؟؟؟؟ نمیشه حاجی جون.دیگه تو حلقم رسیده.از نماز و مسجد و ... بریدم. شکست عشقی خوردم بخاطر پووووووول بخاطر کار که برام مهیا نیست.قبول دارم هرکسی بیشترین سهمو تو بدبختی و خوشبختی خودش داره ولی بستر جامعه ما نامناسبم هست.ی جوان لیسانسه با ی کار نیمه وقت با حقوق ۳۴۶ هزار تومنی تا کجا میتونه پیش بره. بس کنید. مشکل نسل من اینه هیچ کس درکش نمیکنه.من از این دنیا ی شغل داشته باشم که بتونم ی زندگی ساده باهاش راه بندازم و ی زن بساز بسمه. اما کو. متاسفم.
جمعه 16 بهمن 1394 03:48 ب.ظ
سلام کمک کنید من ۱۶سال دارم واز ۱۱سلگی این کار را میکنم
رضا
چهارشنبه 7 بهمن 1394 04:45 ب.ظ
سلام من الان خودارضایی کردم اعصابم خورد شده گفتم تا کی اینکار را ادامه بدم اومدم تو سایت ومیخام یه خودم قول بدم ک از اینکارا انجام ندم برام دعا کن تو را خدا یا امام حسین کمکم کن
پاسخ محمدرضا محمدزاده : انشاالله با توکل وامید و تلاش خواهی توانست برادر گلم.دعات می کنم
عباس
پنجشنبه 19 آذر 1394 08:20 ق.ظ
سلام من یک ساله شروع به این کار کردم هفته ای یک بار این عمل رو انجام میدم میخام ترک کنم باید چه کار هایی برای دور شدن از این کار زشت انجام بدم
پاسخ محمدرضا محمدزاده : سلام.اگه به متون نوشته شده مراجعه کنید راه های مناسبی گیر خواهید آورد.از بنده بشنوید:توکل،صبر و استقامت.
موفق باشید
asghar
شنبه 7 آذر 1394 06:30 ب.ظ
سلام من29سالمه واز10 سالگی این کارو انجام میدم لطفا کمکم کنید چه جوری ترک کنم
پاسخ محمدرضا محمدزاده : سلام به ایمیل تون پاسخ خواهم داد.چون ایمیل هم زدید.
مواظب خوبی هاتون باشید
ع ا
جمعه 15 آبان 1394 12:12 ق.ظ
سلام من هر کار می کنم نمیشه ترک کنم به نظر شما صیغه موقطی مشکل رو حل میکنه؟
پاسخ محمدرضا محمدزاده : سلام
صیغه موقت به نظر حلال تمام و همیشگی مشکل نیست.می تونه بریا شما فرصت رو محیا کنه ولی آخرش تصمیم جدی با شماست.این عمل درسته که ظاهرا جنسی هستش ولی واقعا روانیه!یعنی مربوط به خود عمل استمنا است.صیغه مثل داروهای ترک اعتیاده که به معتادان می دن.مهم اینه که معتاد بخواد و ترک کنه و از این کمک بهره ببره والا داروکه مواد نمیشه!سابقه داشته کسی بعد از ازدواج دائم هم این عمل رو ادامه داده.فقط خودتون باید بخواید و ترک کنید.توکل و صبر و دعا.یاحق
محمد
سه شنبه 12 آبان 1394 10:17 ب.ظ
هیچکدام از این کارایی که میگید عملی نیست
طپش قلب بالا میره حسش خیلی قوی دوس داری انجامش بدی عوارضش رو به جون میخری و انجامش میدی آخه این احساس خیلی قویه باید درگیر باشی تا بفهمی چی میگم
پاسخ محمدرضا محمدزاده : سلام
درسته! ولی تا سنگ نیشه نخوره مجسمه خوبی نخواهد شد!
کار اشتباه اشتباهه هرچند لذتش زیاد باشه و ترکش سخت.باید ترک بشه.ان شالله
موفق باشی برادر
مهدی
دوشنبه 30 شهریور 1394 03:13 ق.ظ
سلام من هفده سال دارم و دوسالی میشود که تقریبا هفته ای سه بار خود ارضایی میکردم و با توسل به اهل بیت الان هجده امین روز هستش که خود ارضایی نکردم و قصد ندارم که بازم خود ارضایی کنم و تا حالا موفق بودم و برای اینکه موفق بمونم ازتون میخوام برام دعا کنید

یا حق
پاسخ محمدرضا محمدزاده : ان شاالله خبر موفقیت یک ماهتون رو برامون بذاری.در پناه حق باشی
محمد صنعتی
سه شنبه 17 شهریور 1394 11:41 ب.ظ
سلام من تقریبا از دوران کودکی درگیر این کار بودم...همیشه این کار را راهی برای از بین بردن ادرار در مواقعی که دستشویی نبود انجام میدادم...تا این که در سن 13سالگی برای بار اول شاهد خروج مایعی عجیب شدم...هم اکنون من از چهره خود متنفرم///یک چشمم نا بیناست و حس نا امیدی از زندگی را دارم...:::چه کار کنم واقعا???
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30
  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic