بازی هاGames
برنامه هاApplications
گرافیکGraphic
درباره وبلاگ
About Us

دنیا را نباید دید! بلکه باید به آن نگاه کرد.
مدیر وبلاگ :
جستجو
Search
آمار سایت
Statistics
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
امروز :
آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Codes
اختصاصی پرسش وپاسخ هایی پیرامون بهشت و جهنم؛جاودانگی و هدف
با سلام.
سه پرسش با سه پاسخ از منایع معتبر در رابطه با هدف نهایی از بهشت و جاودانگی در آن در زیر آورده شده است.پاسخ ها به صورت کوتاه بیان شده اند.امیدوارم برای شما مفید یاشد.
باتشکر

سوالات:
1-آیا بهشت جاودان وجود دارد؟

اگر دارد هدف در آنجا رسیدن به چیست.اگر از علم ما خارج است چرا ما به ندانسته ها فکر می کنیم و هدف برای این زندگی قرار می دهیم؟

2-سرانجام بهشت و جهنم چیست؟

بعد از اتمام پاداش و عذاب، تکلیف بهشت و جهنم چه می شود؟ بعد از آن که انسان به کمال شایسته دست یافت و هر کس به ثواب و عقاب لازم رسید، سرانجام چه خواهد شد؟ و چه فلسفه ای دارد؟
3-بعد از بهشت و جهنم چه خبر است؟


پاسخ ها در ادامه مطلب...


پاسخ به سوال اول:


بهشت و جهنم بر دو قسم است: 1. بهشت و جهنم برزخی كه تا پیش از قیامت برپاست و ارواح مؤمنان و معاندان در آن می باشد. 2. بهشت و جهنم اخروی كه پس از قیامت برپا می شود. اما هر دو نوع بهشت و جهنم، از ابتداء آفرینش موجود بوده اند و نه تنها از زمان پیامبر اكرم(ص) بوده اند، بلكه پیش از آن بوده است. البته مؤمنان و معاندان تا پیش از قیامت به بهشت و جهنم اخروی وارد نمی شوند. اما این كه هدف زندگی در بهشت یا جهنم چه می باشد پاسخ این است كه: اولا، یكی از اهداف آن دیدن جزای كارهای بد و خوب در این دنیا است. خداوند اراده فرموده كسی كه در این دنیا از نامحرم چشم پوشیده، شكم خود را از حرام حفظ كرده و خلاصه از محرمات دوری گزیده است و تكالیف الهی را انجام داده پاداش عنایت فرماید. ثانیا، یكی دیگر از اهداف زندگی در بهشت و حتی زندگی در جهنم تكامل است به كمال رسیدنی كه مطلوب هر صاحب عقلی است - از روایات متعددی استفاده می شود كه معرفت و مقام و كمال هیچ انسانی در بهشت ثابت نیست و روز به روز رو به ترقی هستند و به سمت خداوند سیر می نمایند در جهنم نیز هر روز مقداری از گناهان جهنمیان پاك می گردد و در نتیجه به سمت پاكی و كمال و در نهایت به سوی بهشت در حركتند. هدف زندگی در بهشت نیز بیان گشت. پس ما كاملا می دانیم كه هدف از بهشت رفتن و زندگی در آنجا چیست و اتفاقا این مسأله از مسائلی است كه بسیار روشن و قابل فهم برای بشر است گرچه در روایات اهل بیت(ع) نیز به بیان آن پرداخته شده.
منبع:

http://porseman.org/q/show.aspx?id=32686
پاسخ به سوال دوم:

این نوع سوالات از مقایسه نادرستی بین نظامهای اخروی و نظامهای این جهانی ناشی می شود. در این جهان، هر چیزی محدود است و هر پاداشی نیز محدودیتی دارد. برخی چنین می پندارند که آخرت نیز همینطور است، یعنی هر کسی اعمالی در این جا انجام داده و در ازای این اعمالش، شایستگی مقدار محدودی پاداش یا عقاب پیدا می کند و در آن جهان، این مقدار پاداش یا عقاب را می بیند و بعد تمام می شود و بلاتکلیفی آغاز می گردد! در حالی که آخرت چنین نیست.

اساساً نظام هستی، نظامی است که از خدا شروع می شود و به خدا باز می گردد:انا لله و انا الیه راجعون ؛ ما از خدائیم و به سوی خدا باز می گردیم.(بقره/156) هر انسانی نیز هر مسیری را که در پیش بگیرد، به هر حال به سوی خدا حرکت کرده است و به او باز می گردد.

«یا ایهاالانسان انک کادح الی ربک کدحا فملاقیه، (انشقاق/6) ای انسان حقا که تو به سوی پروردگارت به سختی در تلاشی و او را ملاقات خواهی کرد.

اما این مسیر را خود شخص انتخاب می کند. برخی مسیر دور و ناهمواری در پیش می گیرند: اولئک نیاودون من مکان بعید(فصلت/44) آنان را از جایگاه دوری ندا می دهند و برخی مسیر نزدیک و سهل الوصول را: و ازلفت الجنة للمتقین غیر بعید.(ق/31)

اما هر چه هست، همگان به سوی او برمی گردند منتهی برخی به صفت رحیمیت راه می برند و برخی به صفت شدیدالعقاب بودن او ، و خدا، هستی نامتناهی است و چون پایان و محدودیتی ندارد، انسان در آن جهان، خواه در بهشت یا در جهنم جاودانه می شود، هر چند که عده ای از جهنمیان پس از مدتی عذاب به بهشت می رسند، اما هر کس به بهشت اخروی وارد شد، دیگر در آن جا جاودانه است.

در حقیقت، خوبی و خیر و رحمت پروردگار نسبت به بندگانش بی انتهاست و به همین سبب، نیکوکاران در نعمتی جاویدان و شادی و سروری همیشگی به سر می برند. اگر این رحمت و نعمت پایان یابد، کار خدا عبث و ابتر می شود، و این از عظمت و حکمت خدا دور است که موجودات را بدون هیچ هدفی یعنی برای نابود شدن بیافریند: «ماخلقتم ... خلقتم للفناء» . بلکه آنان را برای بقای همیشگی آفریده است، نیکوکاران در قرب الهی همواره از لذت و سعادت برخوردارند و جهنمیان نیز به اقتضای رحمتش باید به سوی او برگردند، اما ذات آن ها چنان ضد الهی شده است که مایل به برگشت نیست و این کشاندن و آن واپس زدن، به صورت عذابی همیشگی برای آن ها خواهد بود.

منبع:

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=185591


پاسخ به سوال سوم:

آخرین منزلگاه بشر در سیر عالم وجود، بهشت یا جهنم است. آنان که وارد بهشت می شوند، همیشه و جاودان در آن جا زندگی می کنند و در ناز و نعمت به سر می برند اما آنان که به جهنم می روند، دو دسته هستند:

یک دسته مدتی در آن جا مجازات می شوند و وقتی حسابشان پاک شد، از جهنم بیرون می آیند و وارد بهشت می شوند.

دستة دیگر از جهنمیان برای همیشه در آن جا می مانند و جایگاه ابدی آنان دوزخ است.

از منابع اسلامی استفاده می شود که عموم افراد پاک و با ایمان، در بهشت جاودانه خواهند بود و برخی از گناهکاران (که وجود آن ها غرق در کفر و انکار و گناه و تجاوز شده است) برای همیشه در مجازات و عذاب دوزخ می مانند.

به تعبیر قرآن کریم "بلی من کسب سیئةً و احاطتْ به خطیئتُه فإولئک اصحاب النّارهم فیها خالدون؛(1) آری کسی که مرتکب گناهی گردد و آثار آن تمام وجود او را احاطه کند، چنین کسی اهل دوزخ است و جاودانه در آن خواهد ماند".

بنابر این زندگی اخروی بی نهایت است و آن را حد و نهایتی نیست تا سؤال شود بعد از آن چه خواهد شد و یا پایان آن کجاست؟

سخن از "بَعد" زمانی روا است که حد و محدودیتی در کار باشد ، اما در بی حدی و عدم نهایت، بَعد معنا ندارد. مثل آن است که گفته شود: بعد از بی نهایت چیست؟

طبیعی است که در این جا سؤال اشتباه و متناقض است، زیرا فرض بی نهایت، سازگار با تصور بعد نیست . اما آیا این موجب بی معنا بودن زندگی خواهد بود؟ هرگز! بلکه بی معنایی را در طرف مقابل آن می توان ادعا کرد، زیرا اگر برای جهان آخرت نیز بعدی فرض شود، باز همین سؤال درباره جهان سوم تکرار خواهد شد و همین طور... هر عالم مفروض دیگری بنابر سؤال از "بعد" همیشه باقی است و دیگر برای هستی هیچ نهایتی (که در آن هر چیز به کمال نهایی خود برسد) وجود نخواهد داشت و همیشه و همه چیز در یک حالت انتظار و مقدماتی قرار خواهد داشت. هر چه بپرسیم: بعد چه خواهد شد، باز پرسش باقی است.علت آن که در دنیا از پایان عالم و بعد از بهشت و دوزخ سؤال می کنیم، آن است که تصور ما در این عالم محدود است. در این جهان، با امور مادی و محدود سر و کار داریم و به همین خاطر، ابتدا آن عالم را مقایسه با این عالم نموده و سپس از کیفیت آن سؤال می کنیم و به دنبال حد و محدودیت برای آن می گردیم. در حالی که نظام آخرت کاملاً متفاوت با نظام دنیا است.

جاودانگی در بهشت، چیزی است که خواستة فطری و درونی انسان است که همیشه آن را می خواهد و عالم آخرت و بهشت، پاسخ به خواستة انسانی است.

نعمت های بهشت که به صورت مادی بیان گردیده است، با نعمت های دنیوی تفاوت کلی دارد، چرا که آن نعمت ها در وصف نمی گنجد. در مجموعة شرایطی که در آخرت وجود دارد، آن نعمت ها بسیار ارزشمند و لذّت بخش است، گذشته از آن که نعمت های معنوی و روحانی در بهشت وجود دارد و همه چیز به صورت خالص هست، بر خلاف دنیا که لذت ها و غم ها و مشکلات هیچ کدام خالص و همیشگی نیست.

منبع:

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=206345برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ،
نویسنده : شنبه 11 مهر 1394 - 08:45 ب.ظ نظرات () موضوع : ادامه مطلب
نظرات
Comments
canadian pharmacy در تاریخ سه شنبه 23 مرداد 1397 01:11 ق.ظ گفته:
<a href="http://canadianonlinepharmacybsl.com/">us pharmacy no prior prescription</a>
http://canadianonlinepharmacybsl.com/
<a href=http://canadianonlinepharmacybsl.com/>canadian pharmacies online</a>
spielberg در تاریخ یکشنبه 21 مرداد 1397 07:57 ب.ظ گفته:
I love what you guys are up too. Such clever work and exposure!
Keep up the great works guys I've included you guys to our blogroll.
buy prescription drugs without doctor در تاریخ شنبه 20 مرداد 1397 11:52 ب.ظ گفته:
<a href="http://canadianhealthypharmacyrx.com/">canadian pharmacy</a>
http://canadianhealthypharmacyrx.com/
<a href=http://canadianhealthypharmacyrx.com/>canadian pharmacies online</a>
buy prescription drugs without doctor در تاریخ پنجشنبه 18 مرداد 1397 12:36 ب.ظ گفته:
<a href="http://canadianhealthypharmacyrx.com/">canadian pharmacy</a>
http://canadianhealthypharmacyrx.com/
<a href=http://canadianhealthypharmacyrx.com/>buy prescription drugs without doctor</a>
wealthy black men dating sites در تاریخ دوشنبه 15 مرداد 1397 01:13 ب.ظ گفته:
free online dating women wealthy black men dating
sites someone signed me up for a dating site live online dating
free online dating uganda questions to ask a girl on dating site new girl dating app best online dating chat up lines real christian dating sites dating sites with good reviews free online dating without registration in india free porn dating website dangerous sex
date paid dating sites in nigeria lebanese dating sites how to prepare yourself for online dating most popular
lesbian dating apps the best dating website free no registration dating websites top anonymous dating sites caption for dating sites n z dating sites online dating kenora ontario polish dating sites uk dating sites for disabled
people first date dating sites creepy online dating texts eastern european dating sites in uk all current indian dating sites in germany what is the best online dating service
describe yourself for dating website great openers for
online dating profiles cowboy cowgirl dating sites best date spots new
york city asian dating site legit free chat room pakistan multan us military online dating site dating free apps biggest dating sites ireland short
headline for dating site rich bachelors dating site the best dating website mature dating site questions to ask guy online dating leading dating sites in india canadian geek dating sites
chinese dating site in english armenian dating
services top ten free dating site in the world free dating site for black singles things to put on your online
dating profile
psychic tips for beginners در تاریخ جمعه 12 مرداد 1397 07:33 ق.ظ گفته:
famous tv psychics uk psychic tips for beginners psychic medium atlanta reviews phone
psychic jobs canada hughie williams psychic durham psychic number 2 meaning cincinnati psychic palm
& tarot reader deer park oh psychic app iphone spiritual healers boston ma lisa williams psychic youtube
most famous spiritual healers how to know how psychic
you are psychic self protection judy hall psychic
reading didn't come true psychic readings cheap uk psychic spies
from china janet moore psychic psychic shelly predictions empath psychic attack missing persons cases solved by psychics online psychic question psychic tia wiki amazing
psychic experiences psychic abilities symptoms tracy o'flaherty psychic medium brisbane
psychic expo books about psychic abilities fiction aasha psychic review
psychic readings in kissimmee fl psychic rebel quest psychic party game
ideas psychic medium readings johannesburg psychic synchronicity best psychic around
me psychic twins kate middleton psychics philadelphia is psychic super effective against fairy college of psychic studies membership psychic fair
red bank nj free psychic readings australia best psychic vegas psychic fair janesville wi what the psychic
told me came true angela's palm card & psychic reading twin flame psychic connection true stories psychic readings how to
pretend you're psychic does pregnancy increase psychic ability psychics in edmond ok psychics
in bristol taco psychic salt lake city
porno de abuelas gratis در تاریخ یکشنبه 7 مرداد 1397 07:25 ب.ظ گفته:
sexo en nueva york frases porno de abuelas gratis bidios porno gratis contactos sexo sagunto porno en colombia mujeres haciendo sexo porno de putas sexo muy extremo
sexo agy telefono sexo sexo en sexo en nueva york
fotos sexo gay masajes porno videos porno con madres porno viejas follando porno big ass hd
videos musicales porno enfermeras porno porno
noir video porno de rubias mandingo actor porno caht sexo videos porno madura espanola sexo facil videos porno de viejas gratis sexo con madres sexo en playa nudista sexo en vizcaya ver
videos porno en castellano videos porno espanol grati embarazada porno videos caseros porno
gratis videos rubias porno sexo anal preparacion hannah montana porno porno
us videos porno espanoles gratis porno en espanol casero videos
sexo incestos porno gay 3d porno gratis monjas actriz porno espanolas mejores escenas de sexo en el cine griego sexo sexo total videos porno chicas guapas
pregnant porno videos sexo brasilenas porno tetas perfectas sexo en malaga sexo barato zaragoza
carte tarot le jugement et le diable در تاریخ پنجشنبه 4 مرداد 1397 07:15 ب.ظ گفته:
tarot divinatoire travail gratuit carte tarot le jugement et le diable
tarot croix celtique gratuit tarot aucun atout association tarot tirage en croix amour tarot gratuit aufeminin tarot amour reponse oui non tirage tarot gratuit ton avenir lune tarot oracle et tarot amour tarot divinatoire signification jeu
tarot ligne gratuit orange tarot fiable avis tarot gitan tarot persan tirage tarot numerologie gratuite tarot en ligne avec amis tarot signification arcane
sans nom tarot gratuit du mois tirage gratuit tarot amour en ligne jeu en ligne tarot gratuit
point tarot a 4 l avenir selon le tarot divinatoire tarot gratuit divinatoire 2015 avenir amoureux tarot tarot diable et
soleil tirage tarot oui non gratuit tarot a 4
en ligne tarot travail gratuit en ligne tarot voyancelle hermite arcane tarot tirage carte tarot trefle tarots oui non gratuit tirage carte tarot gratuit immediat ton avenir selon le tarot
divinatoire gratuit christine haas tarot gratuit amour tarot gratuit tirage du jour tarot grauit jeu tarots gratuits boite cristal tarot tarot divinatoire amour gratuit tarot oracle
magie tarot voyance tarot en ligne serieux tirage tarots gratuit oracle belline tarot
a 5 gratuit sans inscription tarot arcane 9 astrologie tarots suisse
tirage tarot serieux travail tarot divinatoire gratuit
avenir facile tarot du jour en ligne
signe astrologique date 31 janvier در تاریخ پنجشنبه 4 مرداد 1397 01:52 ق.ظ گفته:
signe astrologique cheval de metal signe astrologique date 31 janvier 12
eme maison astrologique astrologie chinoise chien de bois 1 mars signe astrologique dates signes astrologiques poisson astrologie calendrier lunaire 21 avril quel signe du zodiaque signe astrologique couple gay signe astrologique decan capricorne astrologie couple verseau vierge astrologie juillet 2017
balance pendentif zodiaque taureau argent amour sucre signe astrologique nathaniel dessin signe astrologique chinois signe astrologique
chinois chat calcul signe astrologique poissons
astrologie femme ascendant astrologique tableau ephemerides astrologie livre signe astrologique femme verseau homme belier signe zodiaque ascendants quel signe astrologique 19 decembre 31 octobre quel signe astrologique signe astrologique date cancer compatibilite couple astrologie
chinoise astrologie chinoise jour de naissance taureau signe astrologique signe astrologique chinois coq metal astrologie gratuite amour capricorne astrologie descendant calcul astrologie mois de juin definition du signe astrologique cancer
vierge signe astrologique chinois l'astrologie karmique et les metamorphoses de l'ame entente signe astrologique compatibilite astrologique gemeaux scorpion test amitie astrologique le
signe du zodiaque le plus intelligent signe du zodiaque
21 mars que signifie le signe astrologique du
lion signe astrologique de castiel dans amour sucre test astrologique lion caracteristique signe astrologique gemeaux
astrologie chinoise signe et element signe astrologique rat capricorne 22 octobre signe du zodiaque compatibilite astrologique femme lion homme poisson 19
septembre signe zodiaque portrait astrologique poisson ascendant taureau cancer
signe astrologique date
astrology natal mercury retrograde در تاریخ پنجشنبه 4 مرداد 1397 01:10 ق.ظ گفته:
astrology asteroid glyphs astrology natal mercury retrograde pegasus tapes astrology android astrology application cancer astrology colors astrology moon sign horoscope carl sagan debunks
astrology past lives vedic astrology house of astrology dublin astrology society of connecticut free tarot
astrology tamil astrology predictions for today chinese new year astrology christianity astrology zeitgeist what is the astrology sign for april 14 astrological sign today horoscope astrology numerology
astrological sign calendar astrological sign april 22 astrology constellations map good astrologer in t nagar celebrity couples astrology signs february 15 astrology profile astrology hand palmistry mercury cazimi astrology horoscope cafe astrology virgo daily dec
13 astrology sign the bible and astrology astrology prediction online vedic astrology blog new article empty first house in astrology
astrology horoscope birth date august 4 astrology lucky jupiter astrology
leo astrological meaning of jupiter scorpio astrological images sify astrology aries what astrology sign is
april 6 vedic astrology soulmates august 14 1985 astrology saturn 6th
house vedic astrology astrological boy names chinese astrology snake man in love
good astrology sites in tamil astrology necklace cafe astrology oracle
virgo man vedic astrology astrological events today astrology ki
duniya importance of jupiter in astrology wicca
astrology calendar
tarot page of pentacles در تاریخ چهارشنبه 3 مرداد 1397 09:29 ب.ظ گفته:
tarot aces seasons tarot page of pentacles godess tarot different kinds
of tarot card readings tarot reading while pregnant three aces in tarot reading gemini daily tarot death in tarot
card meaning 10 of swords tarot reversed three of swords tarot
love tarot card 2 of swords binding of isaac tarot cards high
priestess reversed tarot relationship 6 of cups tarot future six of swords tarot
yes or no major arcana tarot reading free tarot card reading 10 card spread consulta tarot gaia
tarot page of cups love 6 of cups tarot future 8 of cups
tarot love reading magician love tarot feelings king pentacles tarot love daily tarot lotus ace of pentacles
tarot health tarot major arcana elements 6 of cups tarot heaven the
wanderer tarot card free online tarot card reading future xiii tarot free online tarot reading
future tarot classes perth tarot card 9 swords meaning alejandro jodorowsky tarot cards capricorn love horoscope
tarot free one question tarot card reading fortune tarot reversed the star tarot heaven how to read a 4 card tarot spread three of swords tarot love answer yes no questions tarot numerology tarot calculator five of coins tarot card meaning flash tarot de verdad
star tarot reversed love trusted tarot 7 swords tarot
love daily gemini how to read a tarot card tarot justice and the world five of cups tarot keen tarot
card meanings the fool reversed
pourquoi jesus est il mort sur la croix در تاریخ چهارشنبه 3 مرداد 1397 08:37 ب.ظ گفته:
pourquoi google est nul pourquoi jesus est il mort sur
la croix pourquoi je pete beaucoup pourquoi ne pas voter pour melenchon pourquoi la russie fait la guerre en ukraine pourquoi
le 1er mai est ferie pourquoi nager pourquoi investir dans l
or pourquoi la terre ne tombe pas sur le soleil ou la lune ne tombe pas sur la
terre pourquoi un chat mordille les mains pourquoi ne voit-on pas la
lune tous les jours pourquoi les japonais ont attaque les usa pourquoi il est interdit de fumer dans les lieux publics
pourquoi perdre du poids pendant la grossesse pourquoi bebe regurgite son lait pourquoi mon bluetooth ne
fonctionne pas pc pourquoi compresser un fichier odt pourquoi hercule a fait
les 12 travaux pourquoi etre gestionnaire de paie pourquoi voulez vous travailler chez nous exemple de
reponse pourquoi jesus est crucifie pourquoi
je baptise ma fille texte pourquoi mes cheveux ne poussent ils pas pourquoi mon rosier a les
feuilles qui jaunissent pourquoi pipi apres caca pourquoi
ok google ne parle pas pourquoi nous deteste ils nous les noirs pourquoi mes plantes vertes
jaunissent pourquoi je t'aime marie pourquoi ne faut il pas fumer avant une operation pourquoi les hommes bandent
sans raison pourquoi ne pas voter pour melenchon pourquoi l'iphone 7 chauffe pourquoi doit
on voter pourquoi je pisse souvent la nuit pourquoi devenir responsable commercial pourquoi mon coup de soleil me gratte pourquoi ne pas acheter bio pourquoi ca ne marche pas avec les
femmes pourquoi ne faut il pas voter melenchon pourquoi rit on du malheur
des autres pourquoi un homme trompe sa femme et ne la quitte
pas pourquoi je suis pour la peine de mort pourquoi je n'est pas les effets sur snapchat pourquoi eternuer fait du bien pourquoi mon chat bouge la queue pourquoi creer un compte
google pour android pourquoi acheter de l or pourquoi garder une assurance vie pourquoi les
genoux craquent pourquoi on va la lune en plein jour
horoscope for july 12 birthday در تاریخ چهارشنبه 3 مرداد 1397 08:03 ب.ظ گفته:
april 29 horoscope horoscope for july 12 birthday pisces horoscope next
week love horoscope weekly leo the daily star horoscope for today pisces horoscope tomorrow career find love
horoscope by date of birth weekly horoscope for aries-cosmic path daily horoscope
aquarius health weekly virgo love horoscope astrocamp horoscopes love daily horoscope in urdu 2017 pisces
generate horoscope english teenage love horoscopes today pisces horoscope date range love horoscope capricorn and
gemini kathmandu post daily horoscope freaky horoscopes what is june
7th horoscope sign msn horoscope libra tomorrow capricorn horoscope love
daily daily mail weekly horoscope april horoscope sagittarius daily horoscope for sagittarius by jennifer angel aries may month horoscope dates
for horoscope horoscope signs cancer love aries today horoscope california association aries california
horoscope july 5th horoscope aquarius and virgo love horoscope today horoscope generator and predictions cal garrison yearly horoscope libra
relationship horoscope june 2017 sagittarius horoscope by date of birth aries horoscope for today and tomorrow in urdu gemini daily horoscopes
tarot gemini horoscope this week aries career horoscope today tomorrow capricorn horoscope in hindi april 29 horoscope leo horoscope career
july 2017 next week career horoscope gemini yahoo libra horoscope monthly dec 7 horoscope sign horoscope leo health today virgo horoscope for the week msn virgo horoscope today horoscope scorpio today california yahoo horoscopes virgo daily love horoscope
tarot reading
porno tube hd در تاریخ چهارشنبه 3 مرداد 1397 05:57 ب.ظ گفته:
videos porno 3gp gratis porno tube hd sexo gratis sevilla fail porno sexo mujeres x videos porno gay porno casero
amateur videos pornografos gratis nekane porno videos
porno con putas contacto sexo albacete porno rusas maduras porno
con negra porno gay en espanol videos sexo chicas peliculas porno
italiano sexo en gh mejores paginas web porno sexo telefonico entre particulares vedeos porno gratis ver sexo duro sexo
porno sexo esplicito escenas de sexo en cine videos pornograficos de lesvianas ver sexo duro gratis resident
evil porno dibujos animados pornograficos
sexo ecija videos sexo gratis en castellano sexo com
maduras rebeca gran hermano porno videos de sexo en espanol squirt sexo porno
negras hd porno latino gay porno incesto espanol gratis sexo ciudad real pornos caseros blanca suarez porno escenas de sexo del cine espanol sexo
explicito en cine comercial sexo gratis rubias19 porno tetas naturales sexo explicito en cine comercial busco hombre para sexo vidios porno duro sexo transexuales sexo
sudor y calor descarga videos porno sexo xxxxx
dildo porn در تاریخ چهارشنبه 3 مرداد 1397 09:37 ق.ظ گفته:
free brutal porn dildo porn casual sex app for windows phone
funny sex sms messages sims sex sex techniques that guys love big booty bitches porn harry potter fanfic tonks sex slave sex oasis lesbian sex xxx accidental sexting danielle staub sex
tape mobile porn tubes sex positive therapist boston zelda porn the 1975
sex ep version rough sex videos tumblr sex poems for your man dirty porn sex videos apps apk sudanese sex hannah
montana porn sex emoji icons free tranny sex tumblr mermaid sex funny sex erica
campbell porn 2 girls teach sex lesbo porn no sex in marriage grounds for
divorce sex tube gillian anderson porn scooby doo sex chinese sex ratio imbalance sexiest swimsuit edition sex xxx videos sims
sex mod pamela anderson sex tape sloppy seconds piano chords sex perfection and marital happiness romantic gay sex girlfriend says sex hurts
after a while goth girl porn how to make sex
better with new partner sex and submission tube painful sex 3 weeks after d&c
lauren phillips porn video de sexe free bisexual porn sex pirn sex tablets for male and female
porno film italiani gratis در تاریخ چهارشنبه 3 مرداد 1397 08:33 ق.ظ گفته:
a scuola di sesso porno film italiani gratis filn porno
gratis sesso gita video porno gratis trans attivi alte frauen porno gratis elena santarelli sesso frasi sesso sesso trans porno ancora il
solito sesso sesso anale e feci sesso nel cinema giochi di
sesso per android sesso obese sesso con il vibratore video gratis film porno annunci donne mature sesso video porno italiano
con idraulico sesso extremo gratis sesso video tavolo sesso droga
e biscotti plasmon sesso forzato porno sesso negli spogliatoi porno gratis violentata video
sesso con due donne porno completo italia sesso nei cartoni animati
sesso bakeka palermo video porno gratis lesbiche mature porno italiano con cazzi
grossi porno pov gratis sesso a pagamento milano video porno gratis in ufficio erotismo e sesso
angela gritti film porno gratis sesso anziani video porno lupo italiano incontri sesso asti il porno italiano video porno gratis
evita pozzi film porno interi gratis italiani sesso con il capo donna cerca sesso verona porno gratis per adulti film porno gratis vecchie porno
di vecchie gratis video porno anni 60 gratis sesso nel cinema
annunci sesso mantova sesso con il vibratore italia vintage
porn
porno parfait در تاریخ چهارشنبه 3 مرداد 1397 05:06 ق.ظ گفته:
porno vieille salope porno parfait texte sexe porno sophie
favier mila kunis sex tape film porno en stream sexe cam amateur sexe gay jeune sexe hors norme femmes sex poil sexe sexe jeunes et
vieux porno pornstar gay sexe gratuit porno hub gratuit confession sexe sex gratos
sex photo amateur brazzer porno fetish sex sexe libre porno ma porno u manga porno gay photo porno hard web cam
sex sexe tep video sex xxx dvd porno italien sex gey video sex latex video sexe amateur
porno sans culotte sexe gay jeune video sexe en cam
fetish sex nom film porno sexe straming anti porno liste sites porno video porno de vieilles besoin de sexe roman photos
porno porno italien video video de sexe mature casting sex video sexe
des anges jenifer sex photos de sexe femme sexe histoire video porno gratuite partouze
shemale porno gratis در تاریخ سه شنبه 2 مرداد 1397 11:40 ق.ظ گفته:
gratis porno transen shemale porno gratis frauenarzt porno deutsch
gratis porno red tube gina wilde gratis porno schwarze lesben porno porno hd deutsch filme porno gratis cele mai tari amateur
lesben porno porno amater gratis porno kostenlos
schwanger sex treffen in lubeck xxn porno gratis
video deutsch porno porno kostenlos ohne registrierung sex fantasien geschichten porno gratis hausfrau porno deutsch dvd porno amateur kostenlos parkplatz sex
treffen porno lesben freie sex treffen teen sex videos kostenlos kostenlose sex kontaktanzeigen sex treff seiten sex
tube kostenlos porno lesben orgasmus porno online gratis schauen porno
mutter und sohn deutsch porno gratis italiano gratis porno big
cock porno gratis vago kostenlose sex videos handy porno
gratis bbw gratis porno schweden porno deutsch rollenspiel schwarze
lesben porno porno gratis sauna hardcore sex kostenlos asia
sex kostenlos gratis teen sex bilder sex bilder lustig kostenlose sex dvd sex extrem kostenlos porno deutsch hart junge
lesben porno kostenloser parkplatz sex gratis porno thai video porno gratis sex geschichten schwanger porno dicke lesben
tarot telefonico در تاریخ سه شنبه 2 مرداد 1397 07:21 ق.ظ گفته:
lectura de tarot por telefono tarot telefonico preguntas
gratis tarot del amor tarot del si o no alicia tirada
de tarot gratis 3 cartas cartas de tarot de marsella preguntas al tarot del amor gratis carta del tarot
del dia mi tarot tarot visa amor gratis tirada de carta de tarot gratis tarot de thoth significado de las cartas la carta del tarot el diablo tarot adivinatorio tarot gratis de hoy dia tarot gratis para saber embarazo tarot flor celta significado
tarot egipcio carta 67 tirada del dia tarot gratis the chariot tarot tarot
del amor para hoy libra comprar cartas de tarot gitano cartomancia y tarot gratis cartas tarot
gratis josnell tarot celta gratis si o no comprar cartas de tarot en santiago echarme
las cartas del tarot gratis tirada diario tarot amor gratis cartas de tarot amor gratis tarotista amor a prueba cartas del tarot gratis amor 2017
crowley thoth tarot pdf el tarot del amor gratis el
tarot de marsella alejandro jodorowsky ver el tarot del futuro
combinacion de cartas del tarot el diablo mi carta del dia tarot
gratis carta del tarot del dia tirada tarot para preguntar por alguien tarot cabala tirada gratis cartas de tarot numero
2 aprender a tirar las cartas de tarot gratis consulta en persona tarot madrid tirada gratis de las cartas
del tarot gitano el tarot de hoy tauro el gran libro del tarot pdf consulta tarot telefono gratis leida de tarot gratis del
amor tarot gratis pregunta tarot gratis salud
y trabajo tirada de las cartas del tarot gratis
why do cats purr and bite در تاریخ سه شنبه 2 مرداد 1397 07:04 ق.ظ گفته:
how to make hair grow faster men why do cats purr and bite how to make candles youtube can dogs eat
strawberries reddit how to get rid of canker sores
reddit how old is leonardo dicaprio in romeo and juliet how to get a girl to
like you through text how to draw a horse head easy how many ounces are in a
gallon jug what is my ip location trackid=sp-006 how to make candles with soy
wax how to make mashed potatoes fluffy how to lose weight
fast for men in 2 weeks how to make buttermilk at home how to
root android phone 2018 how to cut a pineapple into
rings what does tbh mean on sc how to enable cookies on google what pokemon are you birthday how to earn money online as a kid how many
days until how to change your name on facebook profile what is normal blood
pressure for a teenager who invented the internet browser how to block a number on verizon how much caffeine in coffee how
to tie a tie simple how to gain weight fast and healthy how to make your hair
grow faster women what is minimum wage how many miles is a
5k race what is my ip location trackid=sp-006 how
to make pizza dough by hand how to be single online cz how to draw a nose youtube how to
get over a breakup for guys how to make soap without lye how to get a flatter stomach in 2 months how to find percentage of
2 numbers how to download a youtube video on chromebook how to make pasta sauce with tomato sauce what does it mean to be queer
how to calculate bmi by hand how many calories should i eat for lunch how to write a report on a famous
person how to bake a potato on the grill how long to boil corn how to
be confident around guys how to draw pokemon for kids how to download music from youtube for free how to build muscle
women
prescription meds without the prescription در تاریخ دوشنبه 1 مرداد 1397 08:49 ب.ظ گفته:
<a href="http://canadianonlinepharmacybsl.com/">no prescription pharmacy canada</a>
http://canadianonlinepharmacybsl.com/
[url=http://canadianonlinepharmacybsl.com/]pharmacy without dr prescriptions[/url]
straight sex meaning in hindi در تاریخ یکشنبه 31 تیر 1397 04:39 ب.ظ گفته:
man having sex sound effects straight sex meaning in hindi sex positions meaning in urdu blonde
lesbian sex black ebony sex how to increase your sex drive as
a woman naturally the best porn best porn video of
all time porn girl johnny castle porn joy of sexting sex panther band perth
jessica sierra sex tape usa sexuality youtube asshole
porn casual sex meaning in tamil threeway sex milf
porn video fap porn i want porn sex outside male gay porn how to have safe sex with herpes sexed up where to have sex ah me porn sex and pussy sexed up angelina jolie porn best orgasm porn best sex position for cancer and
virgo k michelle sex sex frequency after marriage in india disney porn pics sex linkage how to make sex for long time without ejaculation teen incest porn casual sex meaning in tamil elephant sexes nasty sexting text messages for him
sex therapist salary nj couple sex video amateur gay porn tumblr dry sex
straight sex meaning 50 shades of gray sexting
obese porn porne sex james dean porn free arab porn sex without a condom
but pulling out
plan cul dijon در تاریخ یکشنبه 31 تیر 1397 10:50 ق.ظ گفته:
plan cul 52 plan cul dijon plan cul seyssinet pariset plan cul autun plan cul savoie plan cul 91 plan cul gratuite
plan cul fougeres plan cul chalon sur saone plan cul sans inscription et gratuit plan cul tarnos
rencontre pour plan cul gratuit plan cul villetaneuse plan cul la reunion plan cul amboise
plan cul 5 comment se faire un plan cul plan cul cluses plan cul la fleche plan cul
villeneuve le roi plan cul film plan cul macon plan cul saint just saint rambert plan cul sin le noble plans cul paris
plan cul plan de cuques plan cul epinay sur orge plan cul sassenage plan cul la rochelle plan cul fontenay le comte plan cul
sexy plan cul sur valenciennes beurette plan cul plans
culs gay plan cul selestat plan cul saint pierre des corps plan cul bischwiller site gratuit plan cul plan cul 18 plan cul sans inscription gratuit plan cul trans paris plan cul aude plan cul
avec salope plan cul fontenay le comte plan cul amneville plan cul deux sevres plan cul flers plan cul boissy saint leger rencontre sexe plan cul plan cul brest
plan cul valreas
mail order prescriptions from canada در تاریخ شنبه 30 تیر 1397 10:02 ب.ظ گفته:
<a href="http://canadianonlinepharmacydr.com/">safe online pharmacies in canada</a>
http://canadianonlinepharmacydr.com/
[url=http://canadianonlinepharmacydr.com/]best canadian mail order pharmacies[/url]
prescription meds without the prescription در تاریخ جمعه 29 تیر 1397 10:20 ب.ظ گفته:
<a href="http://canadianonlinepharmacysl.com/">legitimate canadian mail order pharmacies</a>
http://canadianonlinepharmacysl.com/
[url=http://canadianonlinepharmacysl.com/]legitimate online pharmacies[/url]
legitimate canadian mail order pharmacies در تاریخ سه شنبه 26 تیر 1397 10:39 ب.ظ گفته:
<a href="http://canadianonlinepharmacydr.com/">canadian pharmacies top best</a>
http://canadianonlinepharmacydr.com/
[url=http://canadianonlinepharmacydr.com/]overseas pharmacies that deliver to usa[/url]
sexo en la mesa در تاریخ شنبه 23 تیر 1397 10:15 ب.ظ گفته:
porno japonesas sexo en la mesa chat sexo mallorca
como hacer un buen sexo oral videos porno intercambio tantra amor y sexo videos de sexo por dinero videos sexo gratis travestis videos
de sexo con camara oculta miriam prado porno relatos de sexo madre hijo videos porno
italiano sexo contactos sevilla sexo gijon porno latino hd porno casero xxx ancianos
porno chicas sexo zaragoza casting porno xxx porno maduro espanol enema porno sexo gay madrid
porno gratis madura paginas de videos de sexo porno pelirojas videos porno de despedidas de solteras sexo
con mirones sexo gratis jovenes porno negras culonas videos
porno de lesbianas rama porno sexo anal con madura tetas sexo porno beach sexo sexual sexo doble penetracion sexo chica sexo en la mesa estrella porno
sexo con joven videos porno gratis de torbe vanesa romero video
porno videos porno pollas gigantes videos pornograficos gays videos pornos
japonesas porno duro en espanol viejos gays porno sexo tetudas videos pornos
borrachas sexo gay espanol gratis sexo sexo
dating site profile tips for guys در تاریخ شنبه 23 تیر 1397 06:20 ب.ظ گفته:
gratis datingsidor dating site profile tips for guys chattesider norge gratis kontaktannoncer dating svindel på nettet helt
gratis date sidor norwegian dating website norway gay dating site hvordan finne
eldre damer kristendate no templates sections common module kontaktannons på nätet ledige thai
damer dating på nett test kontaktannonse tromso kristen date gratis kontaktannonser dating nettdate kristen gratis dating gratis datingsider
chat norges chatroulette dating sider for utroskap kontaktannonser uten registrering
date asiatiske jenter treffe polske jenter
nettdate norge datingsider priser kontaktannoncer gratis kontaktannonse pa facebook kontaktannons på facebook dating sider priser nett chat 24 norway dating service gratis dating sider for gifte gratis
dating norge datingsider som er gratis kristendate erfaringer kontaktannons ryska kvinnor kontakt med gifte damer kristendate no kontaktannons thailand møte eldre
damer på nett 100 gratis dating app dating sider 100 gratis hvordan mote jenter pa nett gratis sms på internet datingsider for seniorer hvordan få seg kjæreste på ungdomsskolen helt gratis dejt nettsider kontaktannonser kontaktannonser net møte
eldre damer oslo
chico busca chico en jaen در تاریخ شنبه 23 تیر 1397 10:27 ق.ظ گفته:
twoo conoce gente chico busca chico en jaen como contactar con mujeres por internet chico contacto chico murcia chica busca chico jerez
chica busca chico sexo madrid red para conocer gente contacto mujeres en jerez contactos mujeres maduras
valencia contactos con mujeres albacete contactos con chicas gratis chicas
q buscan novio contactos mujeres elda busco chicas en madrid chico busca chico leon lugares para conocer personas en monterrey conocer gente madrid busco mujer soltera de puerto
rico milanuncios contactos mujeres zaragoza pagina para conocer gente facebook buscando chica contactos con mujeres en vecindario conocer gente
de colombia contacto con chicas en sevilla buscas
chicas mujer soltera de puerto rico conocer gente en tenerife frases para conocer
nuevas personas chica busca chico para amistad sitios donde conocer gente en barcelona contactos mujeres chinas
encuentros sexuales en madrid chicas de contacto en madrid quiero conocer mujeres
de estados unidos contactos chicas espana busco chica para trabajar en casa milanuncios contactos mujeres santander busco mujeres para diversion se
buscan chicas contactos chicas cordoba contactos mujeres en lanzarote
app para conocer gente de todo el mundo conocer gente lanzarote quiero
conocer gente en cordoba contactos chicas rusas mujeres solteras en argentina contactos
con mujeres en albacete grupos para conocer gente en bogota
busco chicas para trabajar contactos con mujeres albacete contactos salamanca mujeres
canadian pharmacy online در تاریخ جمعه 22 تیر 1397 08:21 ب.ظ گفته:
<a href="http://canadianonlinepharmacyhd.com/">canadian pharcharmy online</a>
http://canadianonlinepharmacyhd.com/
[url=http://canadianonlinepharmacyhd.com/]canadian pharmacies[/url]
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 31 تا 60